İngilizce

Yetişkin İngilizcesi Kursu

Uluslararası Yabancı Diller Kurumu, Türkiye’deki hususi ile Anadolu’daki yabancı dil eğitimi konusundaki eksikleri fark edip bunu iyileştirmeyi kendisine amaç edinen, başarılarla dolu, öncü ve örnek bir eğitim kurumudur.

Yetişkin  öğrencilerimize İngilizce hususunda   Genel İngilizce Müfredatında eğitimler verilmektedir.Ders gün ve saatleri Kursiyerlerimizin çalışma  saatlerine göre hafta içi gündüz veya akşam ,hafta sonu gündüz veya akşam saatleri olarak ayarlanabilmektedir.

Sınıflar min. 6 max.12 kişi arasında oluşturulmaktadır.İstek doğrultusunda birebir özel dersler yapılabilirken 3-6 kişilik VIP Eğitim imkanı da sunulmaktadır.

Son zamanlarda Türkiye Ekonomisinin yaşamış olduğu maddi sıkıntıları tüm halkımız birebir ev ekonomisinde hissetmektedir.Evini geçindirmek için çabalayan bir ebeveynin  aynı zamanda kendi kişisel gelişimini ilerletmek  isterken ne kadar çok zorlandığı maalesef aşikardır. Uluslararası Yabancı Diller Kurumu olarak  gerek Ülkemize gerekse ebeveynlerimize bu konuda destek olabilmek amaçlı tüm eğitimlerimizde sürekli indirimli kampanyalar yapılmakta ve  elden taksitli ödeme imkanları sunulmaktadır.

 

Dil Düzeyleri Göstergeleri

İngilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye bulunmaktadır.

A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde toplam 6 seviyeyi ifade eder.

Aşağıda bu seviye tanımlarını bulabilirsiniz:

A1: Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiğim konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.

A2: Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

B1: Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren ya da günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

B2: Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

C1: Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.

C2: Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirim. Bir problemle karşılaşır isem, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi yeniden kurarak çözebilirim.

 

Neden Uluslararası Yabancı Diller Kurumu ?

Uluslararası Yabancı Diller Kurumu, kuruluşundan bu yana alanında uzman kadrosu, daha fazla ders saati, ders dışı aktiviteleri ve ek dersleri ile kaliteli bir eğitim vermektedir.Hem yabancı hem Türk eğitmenlerimiz alanında uzman ve yıllardır kurumumuzla çalışan eğitimcilerdir. İngilizce kursu denince akla ilk gelen kurum olan Uluslararası Yabancı Diller Kurumu, öğrencilerine ana ders dışında ekstra aktiviteler sunar. Uluslararası Yabancı Diller Kurumunda, anlayamadığınız bir dil bilgisi konusunda veya eksik kaldığınızı düşündüğünüz herhangi bir alanda bire bir ek ders alma imkânına sahipsiniz. Bu sayede dil eğitiminiz sadece gramer alanında değil; aynı zamanda konuşma, anlama,yazma ve dinleme alanlarında da geliştirilmiş olur.

Uluslararası Yabancı Diller Kurumu Yabancı Dil Eğitiminde sürekli kendini geliştirmekte ,bu hususta devamlı araştırma içerisinde bulunmakta ve ilklere her zaman için imza atan bir kurumdur.Sektörde örnek alınması gereken faaliyetleri biran önce kendi sistemine entegre ederken her zaman ‘’taklit eden değil taklit edilen ‘’bir kurum olmaktan gurur duymuştur.

Ayrıca Yetişkin Kursiyerlerimizin  kendilerini geliştirmeleri için Yurt dışı Eğitim Organizasyonlarıda sürekli yapmaktadır.

Translate »