İngilizce

Uluslararası Yabancı Diller Kurumunda Ortaokul İngilizcesi çocukların yaş ve İngilizce seviyelerine göre ayrı ayrı uygulanır. Her yaş grubu için ayrı sınıf açılır. Yani ilkokul 5.  6.  7. ve 8.sınıftaki çocuklarımız ayrı ayrı sınıflarda yaşdaşları ile derse girerler.

Sınıflar minimum 6-8-10 minimum 12-14-16 öğrenciden oluşur. İsteğe bağlı olarak birebir özel dersler veya VIP sınıf hizmeti verilebilir.

Derslerimiz 4 temel beceri dediğimiz Konuşma, Okuma, Yazma ve Dinleme sitiliyle verilir. Ayrıca anlamayı arttırıcı ve gündelik hayata uyan aktiviteler yapılarak öğrencinin yabancı dil ile bağlantı kurması sağlanır. Müfredatlarımız hem Uluslararası Yabancı Diller Kurumu eğitim modeline göre hem de Milli Eğitim Bakanlığının müfredatına uyumlu olarak hazırlanmıştır.

 5.sınıf çocuklarımızdan ortaokulda İngilizce ağırlıklı eğitim veren okullarda Dil Sınıflarında okuyanlara programlarına göre eğitim verilir. Bu sınıflarda okumak isteyip bu okulların sınavlarına girmek isteyenlere gerek 4.sınıf okul döneminde gerekse Yaz Kursu döneminde sınavlara yönelik eğitimler verilmektedir ve her yıl bu okullarda onlarca öğrencimiz Dil Sınıflarına girmektedir.

 

         8.Sınıf çocuklarımıza eğitim sezonun en başından Liselere Geçiş Sınav tarihine kadar her hafta yoğun bir tempoda dil eğitimleri verilir. Kurumumuz bu çocukların girecekleri sınavda yapacakları bir fazla sorunun yüzlerce öğrencinin önüne geçmek manasına geldiği doğrusunun bilincinde olup bu bilinci sezon boyunca çocuklara vermeye çalışmaktadır ve her ay Ücretsiz Deneme Sınavı yapmaktadır.

       

İngilizceyi Erken Yaşta Öğrenmeye Başlayan Çocuklar Neler Kazanır?

  • İngilizceyi klasik yöntemlerle değil aktivitelerle hatasız öğrenebilirler.
  • Sadece okuma-yazma ile sınırlı kalmayıp dilde konuşma akıcılığı kazanırlar.
  • Okul derslerinde başarıları artar.
  • Dil kullanımındaki özgüveni yaşıtlarına göre yükselir.
  • Yabancı dilde İletişim kurmaktan çekinmezler, kendilerini daha rahat hissederler.
  • Farklı kültürleri merakla incelerler ve saygı ile karşılamayı öğrenirler.

 

Translate »