Aile Birleşimi

İngiltere Aile Birleşimi Kursu

Yıllardır İngilizce eğitimi veren Uluslararası Yabancı Diller Kurumu tecrübeli eğitmenler gözetiminde İngilizce dilinde konuşma, yazma, dinleme, okuma ve anlama alanlarında en üst düzeyde eğitimini vermekte ve Aileleri kavuşturmaya devam etmektedir.

İkamet yasası ile ilgili yapılan köklü reformlar, İngiltere’deki eşinin yanına yerleşmek isteyen yabancılara henüz vize talebinde bulunurken kendi ülkesinde basit düzeyde (A1) İngilizce bilgisine sahip olduğunu kanıtlama zorunluluğu getirmektedir. Bu düzenleme ile İngiltere’ye gelecek olan bu kişilerin, en azından (A1) basit bir şekilde de olsa İngilizce iletişim kurarak, toplumsal hayata katılmalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

İngiltere’ye eşinin yanına gelecek olan kişi, İngilizcede A1 düzeyde bir iletişim kurabildiğini vize başvurusu sırasında sertifika ile kanıtlamalıdır. Basit düzeyde İngilizce bilgisiyle kastedilen seviye Avrupa Konseyi tarafından geliştirilen “Diller İçin Ortak Avrupa Referans Çerçevesinin” A1 düzeyindeki seviyesidir.

İngiltere Aile Birleşimi yapan vatandaşlarımızın eşlerinin yanlarına gidebilmeleri için kendilerini temelde 3 bölüm beklemektedir. Bunlardan birincisi İngilizce A1 eğitimidir. İkincisi İngiltere’nin kabul etmiş olduğu kurumların sınavına girip A1 düzeyinde İngilizcede yeterli olduğunu gösteren Sertifikayı almaktır. Üçüncüsü de Konsolosluk işlemleridir.

Vatandaşlarımızı bekleyen bu üç aşamada da Uluslararası Yabancı Diller Kurumu olarak yılların vermiş olduğu tecrübemizle kendilerine profesyonel hizmet vermekteyiz.

Translate »