Aile Birleşimi

AİLE  BİRLEŞİM SINAVLARI HAKKINDA

ALMANYA –AVUSTURYA AİLE BİRLEŞİM SINAVLARI:

Bir Türk Vatandaşı olarak Almanya veya Avusturya’dan evlilik yapmış isek önce Almanca Dil Eğitimi almamız gerekmekte arkasından da bu iki ülkenin kabul etmiş olduğu Sertifikaları almamız gerekmektedir.

Almanya ve Avusturya şuan iki yabancı menşeli  sınavı kabul etmektedir. Bu sınavlardan bir tanesi Alman markası olan GoetheInstitut A1 sınavı ve sertifikası iken diğeri de Avusturya’nın ÖSD isimli Sınav ve Sertifikasıdır.

Almanya’ya ve Avusturya’ya gidecek olan insanlarımız bu iki sınavdan bir tanesine girmek ve başarılı olmak zorundadır.Sınavlar 4 temel beceri denilen konuşma,dinleme,yazma ve okuma bölümlerinden oluşmaktadır ve ücretlidir.Öğrenciler sınava girmeden önce Sınav Merkezleri ile irtibata geçip sınav harçlarını yatırmak zorundadırlar.Kazanılamayan her sınav için aynı harç ve işlemi tekrardan yapmak zorunluluğu vardır.

ÖSD Sınavlarında başarı 100 puan üzerinden minimum 50 puan iken GoetheInstitut Sınavlarında baraj 100 puan üzerinden 60 puandır.

ÖSD Sınavları şuan itibari ile Adana, Bursa  ve İstanbul’da yapılırken GoetheInstitut Sınavları Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılmaktadır.

 

İNGİLTERE AİLE BİRLEŞİM SINAVLARI:

Bir Türk Vatandaşı olarak İngiltereden evlilik yapmış isek önce İngilizce Dil Eğitimi almamız gerekmekte arkasındanda İngilterenin kabul etmiş olduğu Sertifikaları almamız gerekmektedir.

İngiltere  şuan iki yabancı menşe’li  marka olan Cambridge Üniversitesinin ve British Council Üniversitesinin ortaklaşa yapmış olduğu IELTS Sınav sonuç belgesini kabul etmektedir.Aile birleşimi yapan öğrenciler Ielts Sınavının Aile Birleşim Bölümünde A1 Sınavından başarılı olup sertifika almakla yükümlüdürler.

Sınavlar 4 temel beceri denilen konuşma,dinleme,yazma ve okuma bölümlerinden oluşmaktadır ve ücretlidir.Öğrenciler sınava girmeden önce Sınav Merkezleri ile irtibata geçip sınav harçlarını yatırmak zorundadırlar.Kazanılamayan her sınav için aynı harç ve işlemi tekrardan yapmak zorunluluğu vardır.

 

Translate »