İngilizce

Uluslararası Yabancı Diller Kurumunda ilköğretim İngilizcesi öğretimi çocukların yaş ve İngilizce seviyelerine göre ayrı ayrı uygulanır.Her yaş grubu için ayrı sınıf açılır.Yani ilkokul 1.  2.  3. ve 4.sınıftaki çocuklarımız ayrı ayrı sınıflarda yaşdaşları ile derse girerler.

Sınıflar minimum 6-8-10  maximum 12-14-16 öğrenciden oluşur.İsteğe bağlı olarak birebir özel dersler veya VIP sınıf hizmeti verilebilir.

Derslerimiz 4 temel beceri dediğimiz Konuşma ,Okuma,Yazma ve Dinleme sitiliyle verilir.Ayrıca anlamayı arttırıcı ve gündelik hayata uyan aktiviteler yapılarak öğrencinin yabancı dil ile bağlantı kurması sağlanır. Müfredatlarımız hem Uluslararası Yabancı Diller Kurumu eğitim modeline göre hemde  Milli Eğitim Bakanlığının müfredatına  uyumlu olarak hazırlanmıştır.

İlkokuldan ortaokula geçiş yapacak olan 4.sınıf çocuklarımızdan ortaokulda İngilizce ağırlıklı eğitim veren okullarda okumak isteyip bu okulların sınavlarına girmek isteyenlere gerek okul döneminde gerekse Yaz Kursu döneminde bu sınavlara yönelik eğitimler verilmektedir ve her yıl bu okullarda onlarca öğrencimiz Dil Sınıflarına girmektedir.

İngilizceyi Erken Yaşta Öğrenmeye Başlayan Çocuklar Neler Kazanır?

  • İngilizceyi klasik yöntemlerle değil aktivitelerle hatasız öğrenebilirler.
  • Sadece okuma-yazma ile sınırlı kalmayıp dilde konuşma akıcılığı kazanırlar.
  • Okul derslerinde başarıları artar.
  • Dil kullanımındaki özgüveni yaşıtlarına göre yükselir.
  • Yabancı dilde İletişim kurmaktan çekinmezler, kendilerini daha rahat hissederler.
  • Farklı kültürleri merakla incelerler ve saygı ile karşılamayı öğrenirler.
Translate »