Almanca

SINAV  ALMANCASI HAKKINDA

Almanca Sınavlarına  Türkiye’de  genelde Yurt dışında Evlilik yapmış insanlarımız girmektedir.Bu sınavlar Almanca Dilinde yetkili kurumlar tarafından yapılmaktadır.Bu yetkili kurumlar Türk Markaları değil  Almanya ve Avusturya menşe’li markalardır.

01.03.2020 tarihi itibari ile Almanya Federal Devletinin kabul etmiş olduğu,Avrupa Ülkeleri dışından Vasıflı İşçi alımı konusundan faydalanmak isteyen insanlarımızda bu sınavlara girmek ve başarılı olmak zorundadırlar.

ALMANYA –AVUSTURYA  SINAVLARI:

Bir Türk Vatandaşı  Almanya veya Avusturya’dan evlilik yapmış ise veya Vasıflı İşçi olarak Almanya’ya gitmek istiyor ise  önce Almanca Dil Eğitimi alması gerekmekte arkasından da bu iki ülkenin kabul etmiş olduğu Sertifikalardan bir tanesini almak gerekmektedir.

Almanya ve Avusturya şuan iki yabancı menşeli  sınavı kabul etmektedir. Bu sınavlardan bir tanesi Alman markası olan GoetheInstitut A1 sınavı ve sertifikası iken diğeri de Avusturya’nın ÖSD isimli Sınav ve Sertifikasıdır.

Almanya’ya ve Avusturya’ya gidecek olan insanlarımız bu iki sınavdan bir tanesine girmek ve başarılı olmak zorundadır.Sınavlar 4 temel beceri denilen konuşma,dinleme,yazma ve okuma bölümlerinden oluşmaktadır ve ücretlidir.Öğrenciler sınava girmeden önce Sınav Merkezleri ile irtibata geçip sınav harçlarını yatırmak zorundadırlar.Kazanılamayan her sınav için aynı harç ve işlemi tekrardan yapmak zorunluluğu vardır.

ÖSD Sınavlarında başarı 100 puan üzerinden minimum 50 puan iken GoetheInstitut Sınavlarında baraj 100 puan üzerinden 60 puandır.

ÖSD Sınavları şuan itibari ile Ankara,Adana, Bursa  ve İstanbul’da yapılırken GoetheInstitut  Sınavları Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılmaktadır

Uluslar arası Yabancı Diller Kurumu,  yıllarca  Almanca sınavlarına yönelik eğitim vermiş ve Kursiyerlerini bu sınavlara hazırlamıştır.Bu konuda katılımcıların % 100 memnun olarak kurumumuzdan ayrılmış ve yüzlerce  insan bu sınavlardan başarılı olmuştur.

Almanca Sınavları hakkında Kurumumuza sonuna kadar güvenebilirsiniz. Çünkü Kurumumuz bu konuda % 100 başarı garantisi verebilen bölgedeki tek kurumdur.

Daha detaylı bilgi ve kayıt için lütfen bize ulaşın.(Tıklayınız)

Translate »