Aile Birleşimi

Avusturya Aile Birleşimi Kursu

Yıllardır Almanca eğitimi veren Uluslararası Yabancı Diller Kurumu,  tecrübeli eğitmenler gözetiminde Almanca dilinde konuşma, yazma, dinleme, okuma ve anlama alanlarında en üst düzeyde eğitimini vermekte ve Aileleri kavuşturmaya devam etmektedir.

İkamet yasası ile ilgili yapılan köklü reformlar, Avusturya’daki eşinin yanına yerleşmek isteyen yabancılara henüz vize talebinde bulunurken kendi ülkesinde basit düzeyde (A1) Almanca bilgisine sahip olduğunu kanıtlama zorunluluğu getirmektedir. Bu düzenleme ile Avusturya’ya gelecek olan bu kişilerin, en azından (A1) basit bir şekilde de olsa Almanca iletişim kurarak, toplumsal hayata katılmalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

Avusturya’ya eşinin yanına gelecek olan kişi, Almancada A1 düzeyde bir iletişim kurabildiğini vize başvurusu sırasında sertifika ile kanıtlamalıdır. Basit düzeyde Almanca bilgisiyle kastedilen seviye Avrupa Konseyi tarafından geliştirilen “Diller İçin Ortak Avrupa Referans Çerçevesinin” A1 düzeyindeki seviyesidir.

 

Avusturya Aile Birleşimi yapan vatandaşlarımızın eşlerinin yanlarına gidebilmeleri için kendilerini temelde 3 bölüm beklemektedir. Bunlardan birincisi Almanca A1 eğitimidir. İkincisi Avusturya’nın kabul etmiş olduğu kurumların sınavına girip A1 düzeyinde Almancada yeterli olduğunu gösteren Sertifikayı almaktır. Üçüncüsü de Konsolosluk işlemleridir.

 

Vatandaşlarımızı bekleyen bu üç aşamada da Uluslararası Yabancı Diller Kurumu olarak yılların vermiş olduğu tecrübemizle kendilerine profesyonel hizmet vermekteyiz.

Translate »